Interi nuk mund të ndalet, Roma provoi por dështoi
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar derbi italian mes Romës dhe Interit, ku ky i fundit e vazhdoi formën fantastike me fitore edhe sot.

Pas plot 90’ minutave lojë të zhvilluara në “Stadio Olimpico”, Interi e ka mposhtur Romën me rezultat 4:2 si mysafirë, raporton KosovaPress.

Një autogol nga Angelino (minuta e 56’) dhe golat nga Acerbi (minuta e 17’), Thuram (minuta e 49’) dhe Bastoni (minuta e 90+3’) i siguruan “Nerazzurëve” fitoren sot.

Ndërkaq, për Romën golashënues ishin Mancini (minuta e 28’) dhe El Shaarawy (minuta e 44’).

Në testin e tij të parë të vështirë, Daniele de Rossi dështon të fitojë me Romën kundër Interit.

Me pikët e reja, Interi ngjitet në kuotën e 60 pikëve në vendin e parë, krahas Romës që zë vendin e pestë me 38 pikë.

Rezultati final i ndeshjes, 4:2 në favor të Interit.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,161
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024