Klopp e konfirmon, lëndohet ylli i Liverpoolit
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Liverpooli fitoi sot 3:1 kundër skuadrës së Burnleyt, për ta marrë sërish kreun e Premier Ligës.

Për skuadrën e Jurgen Klopp ishte fitore e mundimshme kjo e sotmja, ndërsa kishte probleme edhe me lëndime, raporton KosovaPress.

Menjëherë pas pjesës së parë, kur rezultati ishte 1:1, Klopp largoi nga loja Trent Alexander-Arnold, dhe vendin e tij e zuri Harvey Elliott.

Problemi qëndroi se Liverpooli nuk kishte zëvendësues adekuat për atë pozitë, dhe si mbrojtës i krahut iu desh të luante mesfushori Curtis Jones.

Pas ndeshje, Jurgen Klopp e konfirmoi se Alexander-Arnold ka pësuar një lëndim në gju.

“Më duhej ta largoja Trent, një problem ishte që Trent u largua dhe problemi tjetër ishte se nuk kishim një mbrojtës tjetër të krahut të djathtë, kështu që Curtis zuri atë pozitë. Ai shkëlqeu, Harvey huri dhe luajti mirë”, tha Klopp.

Klopp e konfirmoi se Alexander-Arnold ka pësuar një lëndim tjetër në gjurin e tij, njëjtë sikurse në ndeshjen kundër Arsenalit muajin e kaluar.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
4
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024