Ngjarjet e datës 10 shkurt
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Agjenda për përvjetorin e 17-të të demonstratës së 10 shkurtit 2007:

12:30 - Homazhe te pllaka përkujtimore e dëshmorëve Arben Xheladini dhe Mon Balaj. (Bulevardi “Nënë Tereza”)

13:30 - Homazhe te varri i Arben Xheladinit në Prishtinë.

14:45 - Homazhe te varri i Mon Balajt në Besianë.

16:00 - Shfaqja e dokumentarit të 10 shkurtit dhe diskutim. (Kinema “ABC”, Prishtinë)

Orkestra e Filarmonisë së Kosovës mban koncert. (Atelia e Pallatit të Rinisë dhe Sporteve Prishtinë, ora 20:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024