Astrologët paralajmërojnë datën më të keqe për martesë më 2024
Magazina
Lexohet për: 2 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Një datë në vitin 2024 është veçanërisht e keqe për një martesë, sipas astrologëve pasi ka ditë në të cilat nuk rekomandohet të martoheni, për të shmangur divorcin.

Ditët e favorshme për martesë mund të zgjidhen sipas kritereve të ndryshme, nëse është një shans i madh për mot të mirë, një datë të bukur, përvjetorin e njohjes. Megjithatë, nëse dëshironi një martesë të suksesshme, atëherë së pari shikoni kalendarin hënor.

Njerëzit e kulturave të ndryshme në çdo kohë respektuan ciklet hënore dhe jetuan në përputhje me to. Besohet se një eklips diellor ose hënor është koha më e pafavorshme për martesë. Në disa kultura, grave shtatzëna u ndalohej të dilnin jashtë gjatë eklipsit, pasi besohej se kishte një efekt negativ në shëndetin e saj.

Është mirë të mos planifikoni një martesë më 8 prill 2024. Martesa mund të ndihet si një humbje e papritur e pavarësisë dhe mund të çojë në shpërthime të dhunshme zemërimi.

Më 8 prill priten disa ngjarje në astrologji njëherësh: hëna e re në Dashi, eklipsi i parë diellor i vitit, i cili gjithashtu do të jetë total, lidhja e Venerës me Neptunin, si dhe kalimi i Diellit, Hënës, Merkuri dhe Venera përmes shenjës së zodiakut Dashi.

Hëna e re konsiderohet pika fillestare e ciklit hënor. Hëna nuk është ende e dukshme në qiell, ajo sapo ka filluar të "marrë forcën e saj". Dhe megjithëse kjo periudhë është një kohë e shkëlqyer për të "mbjellë" frutat tuaja të ardhshme, është më mirë të martoheni në fazën e dytë të ciklit hënor.

Besohet se energjia e Hënës së re nuk është e mjaftueshme për një martesë të gjatë dhe të fortë. Për më tepër, hëna e re në Dashi më 8 Prill do të shkaktojë konflikte të brendshme: dëshira për pavarësi do të dalë në pah. Një eklips diellor total te Dashi konsiderohet gjithashtu jo fillimi më i mirë për një martesë.

Lidhja e Venerës me Neptunin e bën tablonë e botës të turbullt: ka një shans të madh për idealizim të tepruar të partnerit, gjë që do të çojë në konflikt gjatë martesës.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024