Ngjarjet e datës 9 shkurt
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë takim me delegacionin e Grupit të Evropës Juglindore të Parlamentit të Gjermanisë. (Kuvendi i Kosovës, salla C-301, ora 09:20)

Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal dhe DEMOS mbajnë ceremoninë e grantit të Performancës Komunale. Marrin pjesë Besnik Bislimi, zëvendëskryeministër i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog, Elbert Krasniqi, ministër i Administrimit të Pushtetit Lokal, Tomash Szunyog, udhëheqës i Zyrës së BE-së/Përfaqësues Special i BE-së në Kosovë. (Hotel “Emerald”, Prishtinë, ora 10:00)

Kryetari i Komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, mban konferencë për media. (Zyra e Kryetarit Gjilan, ora 13:00)

Komisioni i Pavarur për Media raporton në Komisionin për Administratë Publike, Pushtet Lokal, Media dhe Zhvillim Rajonal. (Kuvendi i Kosovës, salla N-10, ora 13:00)

Me ftesë të Qendrës për Energji dhe Qëndrueshmëri (QEQ) të Universitetit të Prishtinës “Hasan Prishtina”, ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli merr pjesë në ceremoninë e shpërndarjes së certifikatave për auditorët e energjisë(Auditoriumi i Amfiteatrit të Ndërtesës së Administratës Qendrore të UP-së, tek Instituti i Historisë, Prishtinë, ora 14:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024