Shtyhet seanca gjyqësore ndaj Konjufcës
Lajme
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Seanca e paraparë sot në Gjykatën Themelore në Prishtinë ndaj Glauk Konjufcës, i akuzuar për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend më 10 gusht 2016 dhe në të cilën ishte paraparë që të dëshmojë deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, është shtyrë për 21 shkurt për shkak të angazhimeve të kryetarit të Parlamentit.

Avokati i deputetit të AAK-së Pal Lekaj, Musa Damati tha se janë duke u trajtuar disa ish-deputetë të opozitës së asaj kohe.

Ai shtoi se deputeti Pal Lekaj ishte i gatshëm të ofrojë dëshminë e tij në rastin e hedhjes së gazit lotsjellës në Kuvend në shenjë kundërshtie ndaj marrëveshjes për demarkacionin e kufirit me Malin e Zi.

Seanca e radhës do të mbahet më datën 21 shkurt nga ora 10:00./A.Shala/

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024