Media franceze: Zbuloni Shqipërinë, një udhëtim unik në zemër të Ballkanit
Turizem
Lexohet për: 2 min.
2 javë më parë
Linku u kopjua

Shqipëria, xhevahiri i Ballkanit, zbulon hijeshitë e saj ende sekrete për udhëtarët e etur për aventura autentike.

Kur Quentin Billon dhe Alan Huet, themeluesit e agjencisë së udhëtimeve “Breathe in Travel”, të etur për aventura dhe zbulime, vizituan për herë të parë Ballkanin një alkimi lindi menjëherë, shkruan e përditshmja franceze “DestiMAG”.

Dashuria e përbashkët për udhëtime i shtyu ata të eksploronin tokat e Ballkanit, por pikërisht në Shqipëri pasioni i tyre arriti kulmin.

Të magjepsur nga pasuria kulturore, diversiteti natyror dhe mikpritja e ngrohtë e shqiptarëve, ata vendosën të themelojnë “Breathe in Travel”, një agjenci që synon të jetë ura lidhëse mes udhëtarëve dhe vetë thelbit të Shqipërisë.

Quentin dhe Alan, me ekipin e tyre të përkushtuar, projektojnë turne që zhytin udhëtarët në zemrën e kulturës shqiptare, me aktivitete të personalizuara, takime të paharrueshme dhe akomodime piktoreske.

Shqipëria, shpesh e nënvlerësuar, zbulon thesaret e saj para vizitorëve të guximshëm.

Nga plazhet e Rivierës Shqiptare deri te malet madhështore të Alpeve Shqiptare, rrënojat antike të Butrintit dhe qyteteve historike të Gjirokastrës dhe Beratit, çdo cep i vendit ofron një aventurë unike.

“Breathe in Travel” nxjerr në pah këto xhevahire të fshehura duke krijuar itinerare që zbulojnë thelbin e vërtetë të Shqipërisë.

Quentin dhe Alan, të vetëdijshëm për ndikimin e turizmit në mjedis dhe kulturën lokale, janë të përkushtuar për të promovuar turizmin e përgjegjshëm.

“Breathe in Travel” punon ngushtë me komunitetet lokale për të siguruar që çdo udhëtim të kontribuojë pozitivisht në zhvillimin e qëndrueshëm të Shqipërisë.

Agjencia ofron një përvojë të jashtëzakonshme në Shqipëri.

Udhëtimet e krijuara me kujdes i lejojnë udhëtarët të gërmojnë në shpirtin e vendit, të takojnë vendasit mikpritës dhe të krijojnë kujtime të paharrueshme, transmeton ATSh.

Me angazhimin e tyre për turizmin e përgjegjshëm, këta dy aventurierë po i hapin rrugën eksplorimit autentik dhe të respektueshëm të Shqipërisë, një thesar ballkanik që meriton të zbulohet.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024