Cineplexx organizon “Behind the scenes” me fëmijët e shkollës “Xhemail Mustafa”
Artikull i Sponsorizuar
Lexohet për: 1 min.
4 javë më parë
Linku u kopjua

Disa pamje nga fëmijët e klasës së 2-të, të shkollës " Xhemajl Mustafa ", të cilët vizituan kinemanë tonë për të parë nga afër se si funksion kinemaja jonë.

Disa pamje nga vizita e fëmijëve në "behind the scene" në Cineplexx Prishtina.

Ku patën mundësi të shohin se si funksionon kinemaja jone, të shikojnë projeksionin se si funksionon, si ndezet projektori, si e kthejmë filmin nga 2D në 3D, për çfarë shërben ventilimi e shume informacione të tjera rreth projeksionit.

Pastaj kanë shikuar sallat, gjithashtu kanë shikuar se si bëhën popcorn, çfarë përbërës përmbajnë e në fund kanë shërbyer vetën me popcorn si profesionist të vërtetë.

Në fund fëmijët kanë shikuar një film të cilin ata e kanë dëshiruar .

Fëmijë shumë të entuziazmuar, të lumtur dhe shumë kurioz të dijnë se si funksionojnë punët në kinemanë tonë!

Cineplexx gjithmonë këtu për ju

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024