“Shqiponjat” sekuestrojnë armë zjarri dhe municion luftarak në Durrës
Rajoni
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Në kuadër të operacionit policor “Sukthi”, Forca e Posaçme “Shqiponjat”, në bashkëpunim me Stacionin e Policisë Manzë, kanë arrestuar një 38-vjeçar nga Dibra, si dhe kanë sekuestruar dy armë zjarri pistoleta dhe municion luftarak, një pushkë sportive dhe një thikë.

Në vijim të goditjeve të njëpasnjëshme ndaj armëmbajtjes pa leje, falë inteligjencës policore të siguruar nga shërbimet e policisë, se një shtetas posedonte armë zjarri, është organizuar dhe finalizuar operacioni “Sukthi”.

Materialet e gjetura gjatë bastisjes në banesën e shtetasit Q. H., banues në fshatin Vardardhe-Sukth, i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024