Gjatë 2023-shit u zhdoganuan 8 612 tonë kafe në Shqipëri
Biznes
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Shqiptarët rritën konsumin e kafes përgjatë vitit të kaluar.

Të dhënat e publikuara nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave tregojnë se sasia e kafes së importuar gjatë vitit 2023, shënoi rritje me rreth 963 tonë, krahasuar me vitin 2022.

Gjatë vitit 2023 u zhdoganuan 8 612 tonë kafe, nga 7 649 tonë të importuara gjatë vitit 2022.

Vendet kryesore nga të cilat importohet kafeja drejt vendit tonë janë Greqia dhe Italia. /ATSH/

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,129
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024