Pesë të lënduar në aksidentin mes autobusit e tri veturave në Mleqan
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Pesë persona kanë marrë lëndime si rezultat i një aksidenti sonte në Mleqan të Malishevës, në rrugën Prishtinë - Pejë.

Zëdhënësi i policisë për rajonin e Gjakovës, Sheremet Elezaj, ka thënë për KosovaPress se në aksident kanë qenë të përfshirë një autobus dhe tri automjete.

“Rreth orës 19:10 është raportuar aksident trafiku në fshatin Mleqan-Malishevë rruga Prishtinë - Pejë. Policia ka dalë në vendin e ngjarjes ku të përfshirë në aksident kanë qenë një autobus dhe tri automjete udhëtaresh. Përveç dëmeve materiale, deri më tani është raportuar për pesë persona të lënduar”, tha ai.

Aktualisht, Njësia Rajonale e Komunikacionit Rrugor është duke ndërmarrë veprimet e nevojshme hetimore.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024