Dhoma e Tregtisë realizoi takim me sektorin e gurthyesëve
Biznes
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Diskutimi i Udhëzimit Administrativ për Qiradhënien e Tokave Pyjore Shtetërore, Ligjit për Pyje si dhe Udhëzimit Administrativ për Ndërrimin e destinimit të Pyjeve dhe Tokave Pyjore ishin temë kryesore e diskutimit gjatë realizimit të takimit në mes përfaqësuesëve të Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Kosovë dhe bizneseve anëtare të sektorit të gurthyesëve.

Në komunikatë thuhet se përgjatë këtij takimi u analizuan në detaje këto Udhëzimet Administrative me qëllim që të elaburohet ndikimi i tyre tek sektori privat, konkretisht tek sektori i gurthyesëve.

“Udhëheqja e këtij takimi u bë nga eksperti ligjor i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë Kosovë, Mazllum Baraliu, i cili njëkohësisht ofroj rekomandime konkrete në emër të DHTIK lidhur me këto Udhëzime Administrative”, thuhet në komunikatë.

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
345
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024