Ibra vazhdon bisedimet me Conten për trajner të Milanit
Sport
Lexohet për: 2 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Zlatan Ibrahimovic e konsideron Antonio Conten zëvendësuesin ideal të Stefano Piolit dhe do të ketë një rol kyç në negociatat me ish- trajnerin e Juventusit dhe Interit .

Kontrata e Piolit me Milanin skadon në vitin 2025, por burime të shumta në Itali pohojnë se nuk ka gjasa që trajneri i lindur në Parma të mbetet në krye të kuqezinjve sezonin e ardhshëm.

Conte është shfaqur si kandidati kryesor për këtë rol dhe sipas një raporti të ri nga gazeta “La Repubblica”, ish-trajneri i Interit dhe Juventusit shihet si zëvendësuesi ideal për Piolin.

Drejtori i ri Ibrahimovic thuhet se është një fans i madh i Contes dhe është në marrëdhënie të mira me trajnerin fitues të Serisë A, edhe nëse kjo nuk do të thotë se 54-vjeçari me siguri do të zëvendësojë Piolin sezonin e ardhshëm, përcjellë KosovaPress.

Paga dhe kërkesat e tij për transferime të mëdha, si dhe ngurrimi i tij për të parë një mes Mike Maignan, Theo Hernandez dhe Rafael Leao që mund të largohet në qershor, thuhet se janë pengesë në negociata, edhe nëse Conte dëshiron fuqimisht të kthehet në Serie A.

Sipas raportit, Thiago Motta, Raffaele Palladino, Roberto De Zerbi dhe madje edhe Jurgen Klopp do të konsiderohen nga Milani nëse Conte refuzon të nënshkruajë për kuqezinjtë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024