​Kumbulla largohet nga Roma, por mbetet në Serie-A
Sport
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Roma ka njoftuar se ka arritur një marrëveshje me Sassuolon për huazimin e Marash Kumbulla deri më 30 qershor 2024.

I marrë në vitin 2020 nga Hellas Verona, mbrojtësi debutoi për “Giallorossët” më 27 shtator të të njëjtit vit kundër Juventusit.

Në tre sezone, Kumbulla veshi 68 herë fanellën e Romës, duke kontribuar me katër gola dhe mbi të gjitha fitimin e Ligës së Konferencave.

“Suksese, Marash!”, shkruan Roma duke përshëndetur lojtarin shqiptar në faqen e saj.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
508
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024