Çeku dhe Malaj: Bashkëpunimi kulturor Kosovë-Shqipëri i pashmangshëm
Kulturë
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Ministri i Kulturës, Hajrulla Çeku ka takuar Ambasadorin e ri i Shqipërisë në Kosovë, Petrit Malaj, ku është thënë bashkëpunimi kulturor mes Kosovës dhe Shqipërisë është i pashmangshëm.

Sipas njoftimit të ministrisë, përplot aktivitete të përbashkëta janë realizuar vitin që lamë pas, dhe të tilla priten edhe në vazhdim.

Ministri Çeku i uroi suksese në detyrën e re, ndërsa i shprehu falënderimet e tij për mbështetjen dhe bashkëpunimin e vazhdueshëm të Shqipërisë.

“Bashkë u dakorduan për të vazhduar bashkëpunimin  duke u koordinuar për projekte të përbashkëta në kulturë, sport, rini e trashëgimi kulturore”, thuhet në njoftim.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024