AAK kërkon seancë të jashtëzakonshme në lidhje me gjendjen në shëndetësi
Lajme
Lexohet për: 1 min.
3 javë më parë
Linku u kopjua

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shemsedin Dreshaj ka hedhur kritika ndaj qeverisë Kurti për gjendjen në sektorin e shëndetësisë.

Në një konferencë për media, deputeti i AAK-së u shpreh se janë duke mbledhur nënshkrime lidhur me një seancë të jashtëzakonshme në të cilën do të diskutohet lidhur me gjendjen në këtë sektor.

Sipas Dreshaj, gjendja e shëndetësisë në Kosovë është e mjerueshme, pasi sipas tij listat me pritje po vazhdojnë të rriten.

Tutje, ai bëri thirrje që shëndetësia të bëhet prioritet i qeverisjes, pasi që sipas tij nevojiten investime urgjente në këtë sektor, teksa bëri thirrje që të votohet ligji për sigurime shëndetësore sa më parë që është e mundur.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024