Garat me vetura, ndalohen tre persona në Gjilan
Siguri
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Prokuroria Themelore në Gjilan, Departamenti i Përgjithshëm, ka ndaluar personat me inicialet F.A., B.A. dhe L.M. për 48 orë, për shkak të dyshimit se kanë kryer veprat rrezikimi i trafikut publik me veprime apo mjete të rrezikshme dhe mosdhënia e ndihmës personit të lënduar në fatkeqësinë e trafikut publik.

Ekziston dyshimi i arsyeshëm se F.A. e B.A, më 25 janar 2024, rreth orës 00:50, me automjetet e tyre, së bashku me tani të ndjerin L.R., gjatë drejtimit të automjeteve kanë zhvilluar gara që janë të ndaluara me ligj, nga dalja e Gjilanit deri në hyrje të Dobërçanit, ku L.R. ka pësuar vetaksident dhe ka humbur jetën.

Po ashtu, dyshohet se pas vetaksidentit, të dyshuarit, vozitësit F.A. dhe B.A., si dhe i dyshuari, pasagjeri L.M., nuk i kanë dhënë ndihmë tani të ndjerit L.R., duke u larguar nga vendi i ngjarjes.

Prokurori i rastit brenda afatit ligjor ndaj të dyshuarve do të kërkojë masën për sigurimin e të pandehurve në procedurë penale.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024