Më e madhja në prime dhe dëme të paguara/ SIGAL UNIQA Kosovë e mbyll vitin 2023 si lidere e tregut të sigurimeve
Marketing
Lexohet për: 2 min.
4 javë më parë
Linku u kopjua

Përfundimi i vitit 2023 shënon një sukses të madh!

Të dhënat më të fundit të tregut të sigurimeve në Kosovë, për tërë vitin 2023, tregojnë se SIGAL UNIQA ruan pozitën si lider në treg, duke shënuar një volum të jashtëzakonshëm prej 19,046,899 eurosh në premiume!

10 kompanitë që operojnë në tregun e sigurimeve të jo-jetës, SIGAL UNIQA Kosovë zë 14% të tij.

Nëse e krahasojmë me vitin 2022, SIGAL UNIQA ka një rritje primesh prej mbi 2.5 milionë eurosh, çka tregon edhe besimin gjithmonë në rritje të qytetarëve dhe bizneseve ndaj kompanisë.

Edhe sa i përket dëmeve të paguara, SIGAL UNIQA Group Austria Kosovë mbetet sërish në krye të tregut. SIGAL UNIQA ka paguar 16,3% të totalit të dëmeve të tregut gjatë vitit 2023. E thënë në shifra konkrete 11,465,739 Euro ose 3,6 milionë euro më shumë krahasuar me vitin 2022.

Raporti i plotë

SIGAL UNIQA Group AUSTRIA – Kosova është themeluar në vitin 2003 duke shënuar zbatimin e strategjisë për ndërkombëtarizim të aktivitetin sigurues të SIGAL sh.a.

Sot, pas më shumë se 20 vjetësh në treg, ajo është kompania më e madhe dhe më e besuar e sigurimeve.

Një “armë” e fortë e SIGAL UNIQA – Kosova është edhe shërbimi profesional ndaj klientit. Jo vetëm duke qenë pranë tyre kur ata kanë më shumë nevojë, në momentin e dëmshpërblimit, por edhe duke ofruar atyre produkte novatore që lehtësojnë përditshmërinë e tyre.

LEXO EDHE: “The Best Of Kosovo 2023”/ SIGAL UNIQA shpallet sërish “Tatimpaguesi i Vitit”

Pas gjithë kësaj pune kolosale qëndron një staf drejtues i përgjegjshëm dhe staf punonjësish dhe agjentësh të mirëtrajnuar, jo vetëm në Kosovë, Shqipëri dhe Maqedonimë e Veriut por edhe në Austri.

Ndaj sot, në Kosovë, SIGAL UNIQA është simbol i besueshmërisë, përgjegjësisë dhe shërbimit ekselent ndaj klientit.

SIGAL UNIQA Group Austria – Kosovë, jetojmë më mirë së bashku

Web: www.uniqa-ks.com
E-mail: [email protected]
Tel: +383 38 240 241

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024