E papritur, Klopp njofton largimin nga Liverpooli
Sport
Lexohet për: 1 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Trajneri i Liverpool-it, Jurgen Klopp, ka njoftuar se sezoni aktual do të jetë i fundit në krye të klubit nga “Merseyside”, duke shpjeguar se i ka mbetur pa “energji” për këtë pozicion.

Në një njoftim shokues të premten, më 26 janar, Klopp u dha një mesazh solemn mbështetësve në llogarinë X të klubit, në një video që shpjegon largimin e tij.

Edhe pse ai do të vazhdojë si trajner i ekipit për pjesën e mbetur të sezonit 2023/24, do të jetë ai i fundit në Liverpool, përcjellë KosovaPress.

"Po mbaron energjia," ka thënë gjermani. "Unë jam absolutisht mirë tani, por e di që nuk mund ta punën këtu pafund", shtoi ai.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024