Ngjarjet e datës 24 janar
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim ministrin për Çështje Evropiane të Republikës Çeke, Martin Dvořák. (Kabineti i Presidentes, ora 09:15)

Lidhja Demokratike e Kosovës mban konferencë për medie (Selia e LDK-së, ora 10:00)

Në Shtëpinë e Bardhë shënohet 30 vjetori i fillimit të funksionimit të ambulancave humanitare “Nënë Tereza” në Komunën e Prizrenit (Shtëpia e Bardhë, ora 10:00)

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti dhe Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, mirëpresin në takime bilaterale Ministrin për Çështje Evropiane të Republikës së Çekisë, Martin Dvorak. (Objekti i Qeverisë, ora 10:30)

Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës. (Objekti i Qeverisë, ora 12:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024