Chelsea kërkon finalen e Carabao Cup
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Pas një nate të keqe në “Teesside” dy javë më parë, Chelsea duhet të përmbysë deficitin nga humbja 1-0 për të arritur në finalen e Carabao Cup në këtë ndeshje të dytë gjysmëfinale.

“Blutë” u rikthyen me një fitore 1-0 ndaj Fulhamit në derbin e Londrës Perëndimore dhe kjo mund të jetë motivim për skuadrën e Mauricio Pochettinos, përcjellë KosovaPress.

Ndeshja do të zhvillohet me fillim nga ora 21:00 në “Stamford Bridge” dhe këto janë formacionet e mundshme:

Chelsea: Petrovic; Gusto, Silva, Disasi, Colëill; Caicedo, Fernandez; Madueke, Gallagher, Sterling; Palmer.

Niddlesbrough: Glover; Van den Berg, Fry, Clark; Ayling, Barlaser, Hoëson, Engel; Rogers, Hackney; Forss.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024