Rugova, një nga grykat më të gjata dhe më të thella në Evropë
Turizem
Lexohet për: 1 min.
4 javë më parë
Linku u kopjua

Gryka e Rugovës në Pejë ka një prej 25 kilometrash dhe thellësi prej 1.000 metrash.

E kjo e bën Rugovën si një nga grykat më të gjata dhe më të thella në Evropë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024