Xhudistët e rinj kosovarë stolisen me medalje në Olomouc të Çekisë
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Sot në Olomouc të Çekisë u mbajt turneu ndërkombëtar për kadetë U18, ku Majlinda Kelmendi me një grup të fëmijëve premtues të klubit të xhudos “Ippon” mori pjesë në gara për kadetë, në të cilin Furkan Kelmendi u stolis me medalje të artë dhe Fiona me të argjendtë.

Një garë e mirë me shumë luftëra të mira dhe prej nesër do marrin pjesë edhe në kampin stërvitor, shkruan trajneri dhe përzgjedhësi i ekipit kosovar të xhudos Driton Toni Kuka në një postim në Facebook.

Ndryshe, sot në Pejë u mbajt kampionati shtetëror me pjesëmarrjen e garuesve më të mirë që do të jenë pjesë e garave ndërkombëtare gjatë këtij viti.

Kampionati është organizuar nga Federata e Xhudos e Kosovës në bashkëpunim me klubin e xhudos “Ippon” nga Peja.

Klubi më i suksesshëm me 10 medalje të arta, tri të argjendta dhe asnjë të bronztë u shpall “Ippon” Pejë.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
2,014
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024