MKRS bën kategorizimin e federatave sportive, FFK e FBK bien në kategorinë B
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Përmes një komunikate, Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) ka njoftuar se ka zhvilluar për herë të parë procesin e kategorizimit të federatave sportive.

Tashmë janë publikuar rezultatet preliminare, ku vërehet rënia e Federatës së Futbollit të Kosovës (FFK) dhe Federatës së Basketbollit të Kosovës (FBK), raporton KosovaPress.

FFK dhe FBK kanë rënë nga kategoria A në kategorinë B, kurse vendin e tyre e kanë zënë Federata e Hendbollit e Kosovës (FHK) dhe Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK).

Vendin e parë në këtë kategorizim e zë Federata e Xhudos e Kosovës me 113.57 pikë të tubuara.

Ndërkaq, më poshtë mund ta gjeni kategorizimin e plotë të federatave sportive nga MKRS.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
2,007
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024