Ngjarjet e datës 19 janar
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
1 muaj më parë
Linku u kopjua

Nën përkujdesjen e kryetarit të Shtimes Qemajl Aliu dhe shoqatave të dala nga lufta e UÇK-së, Komuna e Shtimes organizon manifestim përkujtimor me rastin e 25-vjetorit të rënies së heroit kombëtar Ahmet Kaçiku dhe nëntë dëshmorëve të rënë në Reçak”:

-Homazhe në Varrezat e dëshmorëve në Shtime e Monopoloc. (Ora 09:00)

-Homazhe në Varrezat e dëshmorëve në Ferizaj. (Ora 10:00)

-Akademi përkujtimore. (Shtëpia e Kulturës, Shtime, ora 11:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024