Sekuestrohet një pistoletë në Zhur të Prizrenit
Siguri
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Policia e Kosovës, në koordinim me prokurorin kujdestar, konfiskuar sot rreth orës 13:00 një pistoletë në Zhur të Prizrenit.

Në një njoftim të policisë bëhet e ditur se kontrolli është kryer në shtëpinë e të dyshuarit S.A. (17), ku edhe gjetur pistoleta Ekol-99 me një karikator të zbrazët.

Pas intervistës në konsultim me prokurorin kujdestar, i dyshuari lirohet në procedurë të rregullt, ndërkohë që kanë nisur hetimet për veprën penale mbajtje në pronësi kontroll, posedim apo shfrytëzim i pa autorizuar i armës. 

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024