Osmani takon Maqedoncin e Jasharin: Ushtria e Kosovës po fuqizohet dita-ditës
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka takuar sot ministrin e Mbrojtjes, Ejup Maqedonci dhe komandantin e FSK-së, Bashkim Jashari.

Osmani në një postim në Facebook ka njoftuar se gjatë takimit ajo ka përgëzuar Maqedoncin e Jasharin për angazhimin e institucioneve të mbrojtjes në misionin e shenjtë që kanë.

“Sot përgëzova ministrin e Mbrojtjes, Ejup Maqedonci dhe komandantin e FSK-së, gjenerallejtënant Bashkim Jashari për angazhimin e institucioneve tona të mbrojtjes në misionin e shenjtë që kanë. Ushtria e Kosovës po fuqizohet dita-ditës, si partnere e besueshme e ushtrive aleate në NATO.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
376
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024