Haradinaj: Masakra e Reçakut e bëri kthesën për bashkësinë ndërkombëtare
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj Masakrën e Reçakut e quan si pikë kthesë për bashkësinë ndërkombëtare.

Në 25-vjetorin e kësaj masakre, Haradinaj derisa ka kujtuar gjithë të rënët për liri, ka falënderuar edhe Amerikën dhe NATO-n për kontributin e tyre.

Haradinaj ka thënë se Kosova duhet të jap kontributin e saj duke qenë në rresht si anëtare e NATO-s së udhëhequr nga miqtë tanë, ShBA-të.

"Në luftën tonë për liri janë dy momente që kanë qenë kthesa jonë. Është Prekazi i Jasharëve legjander, i komandantit, Adem Jashari dhe është Reçaku. Nëse Prekazi bëri kthesën për shqipëtar, na bindi të gjithëve që duhet të luftojmë, për fat të mirë Reçaku e bëri kthesën edhe për bashkësinë ndërkombëtare", tha ai.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

25 vjet çlirim, a jeni të kënaqur me suksesin e Republikës së Kosovës ?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
347
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024