Sonte derbi mes Pejës dhe Trepçës
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Xhiro e 17 e Superligës së Kosovës në basketboll sjell derbin mes liderit aktual dhe kampionit, ku Peja e pret në shtëpi Trepçën.

Ky derbi do të zhvillohet me fillim nga ora 19:00 në palestrën e sporteve “Karagaçi” në Pejë, raporton KosovaPress.

Trepça hyn në këtë ndeshje si lider i tabelës në kuotën e 30 pikëve, dy më shumë se kampioni dhe kundërshtari i sotëm, Peja, e cila renditet në vendin e dytë me 28 pikë.

Këto dy skuadra u përballen në finalen e “Play-off”-it, ku verdhezinjtë ishin më të mirë 3:2 dhe u shpallën kampionë, derisa ‘Xehetarët’ i mundën në finalen e Superkupës. Në dy takimet e këtij edicioni, të dy skuadrat kanë nga një fitore ndaj njëra-tjetrës. Peja kishte fituar 90:82, kurse Trepça fitoi 91:71.

19:00 KB Peja – KB Trepça

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,970
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024