Ngjarjet e datës 11 janar
Ngjarje
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti mirëpret me ceremoni shtetërore kryeministrin e Irlandës, Leo Varadkar. (Sheshi “Skënderbeu”, Prishtinë, ora 9:30, takimi dypalësh mbahet në ndërtesën e Qeverisë ora 9:35, konferenca për media ndërtesa e Qeverisë, Press Qendër, ora 10:30)

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani pret në takim kryeministrin e Irlandës, Leo Varadkar. (Kabineti i presidentes, ora 11:00. Mediat mund të marrin pamje nga pritja dhe në fillim të takimit. Mediat duhet të jenë në Presidencë më së largu në orën 10:45)

Agjenda e manifestimit Flaka e Janarit:

Homazhe në Kompleksin e varrezave të dëshmorëve në Gjilan. (Ora 10:00)

Vizitë në Kazermën e FSK-së në Gjilan. (Ora 11:00)

Kryeministri Albin Kurti viziton shtëpinë e dëshmorit Rexhep Malën. (Ora 14:00)

Mbahet akademi për dëshmorët Rexhep Malën e Nuhi Berishën. (Biblioteka Kombëtare, Prishtinë, ora 18:00)

Ndezja e flakadanëve. (Teatri i Qytetit, Gjilan, ora 19:00)

Hapja e ekspozitës me fotografi dhe video “Flaka ndër vite”. (Ish-Galeria e Arteve, Gjilan, ora 19:45)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024