Pjesa e parë: Milani tregon klasin kundër Empolit, lëndohet Florenzi
Sport
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen interesante mes Empolit dhe Milanit, e vlefshme kjo për xhiron e 19-të të Serie A.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin "Carlo Castellani”, Milani po avancon 2:0 si mysafirë kundër Empolit, raporton KosovaPress.

Golin e parë të ndeshjes e shënoi Ruben Loftus-Cheek në minutën e 11’, kurse Olivier Giroud shënoi nga penalltia në minutën e 31’ për 2:0.

Ndërkaq, lajm i keq për “Rossonerët” është lëndimi i Alessandro Florenzit, i cili u detyrua të largohet nga loja në minutën e 35’, ndërsa u zëvendësua nga Alejandro Jimenez.

Pjesa e parë, 2:0 në favor të Milanit.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
3
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024