Vazhdojnë sulmet ruse në Ukrainë, sulmohet shtëpia e deputetes: Kam lëndime por jam gjallë
Ukrainë
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Deputet i Parlamentit të Ukrainës dhe kryetarja e partisë politike Golos, Kira Rudik ka shpërndarë disa fotografi të shtëpisë së saj pas bombardimeve të Rusisë, të cilat po vazhdojnë në Ukrainë.

Ajo ka shkruar në X, se shtëpia e saj tani është pjesërisht në rrënoja.

“Nuk kam më dritare në njërën anë. Kam lëndime të lehta por jam gjallë. Zjarret janë kudo. rusi ju do të paguani”, ka shkruar ajo.

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
508
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024