Kurti thumbon Isufajn: Është absurde mungesa e aktakuzës ndaj Radojiçiqit
Lajme
Lexohet për: 2 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministri i vendit, Albin Kurti, i shoqëruar nga Minsitrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli, ka vizituar Telekomin e Kosovës për t’u njohur me sfidat dhe sukseset e kompanisë gjatë këtij viti.

Kurti lavdëroi performancën e Telekomit duke thënë se ky vit ishte i suksesshëm, pasi ai ka arritur një fitim prej afër 6 milionë eurove gjatë këtij viti.

Gjatë konferencës me gazetarë, Kurti u pyet në lidhje me faturat e larta të energjisë elektrike. Ai tha se atij ende nuk i ka ardhur fatura për muajin dhjetor, prandaj nuk është në dijeni nëse ka rritje të çmimit.

Kurti gjithashtu u pyet edhe në lidhje me deklaratën e Kryeprokurorit të Prokurorisë Speciale, Blerim Isufaj, i cili sot gjatë ditës tha se nuk është çështje e Kurtit ngritja e aktakuzave, pas kritikave të kryeministrit se ka mungesë të tyre pas sulmit të Banjskës.

Kurti tha se është për t’u habitur fakti se edhepse Radojçiq e ka pranuar pjesëmarrjen në sulm, ende nuk ka aktakuzë.

Madje, ai tha se nuk ka nevojë të kryhet Fakulteti Juridik për të bërë një gjë të tillë, pasi sipas Kurtit, mjafton arsyeja e shëndoshë për ta parë një absurditet të tillë.

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli me këtë rast theksoi se Telekomi i Kosovës përveç që ka shënuar përformancë të mirë financiare, ajo shtoi se kjo kompani ka shënuar përparim edhe sa i përket investimeve.

Ajo tha se në katër komunat në veri të Mitrovicë, tashmë ka mbulushmëri me shërbime të telefonisë dhe internetit, gjë që sipas saj, kjo rritë edhe sigurinë për vendin.

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim...

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
312
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024