Thyhet vetura në Prishtinë dhe vidhen gjëra me vlerë
Siguri
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Një grua dhe një burrë në Prishtinë kanë raportuar se derisa ishin në një aheng familjar, persona të panjohur u kanë thyer veturën me targa të huaja dhe kanë vjedhur një çantë krahu, në të cilën sipas ankuesve kishte stoli ari dhe dokumente personale.

Në raportin e policisë bëhet e ditur se lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa sipas tyre, njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin.

”Dy ankues (një mashkull dhe një femër) kanë raportuar se, derisa ishin në një aheng familjar në një restorant, persona të panjohur u kanë thyer veturën (me targa të huaja) dhe kanë vjedhur një çantë krahu, në të cilën sipas ankuesve sipas ankuesve kishte stoli ari dhe dokumente personale. Lidhur me rastin është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin”, thuhet tutje në raportin e policisë.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024