Papa: Lufta është një e keqe, le të lutemi për ata që vuajnë
Bota
Lexohet për: 1 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Papa Françesku ripërsëriti të mërkurën ftesën e tij për t'u lutur për viktimat e luftërave në Ukrainë dhe Lindjen e Mesme.

“Ju lutem, të mos harrojmë të lutemi për ata që vuajnë pasojat e tmerrshme të dhunës dhe luftës”, tha Papa gjatë audiencës së përgjithshme në Vatikan.

"Veçanërisht le të lutemi për Ukrainën e torturuar dhe për popujt e Palestinës dhe Izraelit. Lufta është një e keqe, le të lutemi për përfundimin e luftërave," shtoi Françesku. /ANSA

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024