Ngjarjet e datës 27 dhjetor
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Nënshkruhet marrëveshja e nën-huazimit me KOSTT për projektin “Zhvillimi i sektorit të energjisë VII - Përmirësimi i rrjetit të transmetimit” me vlerë 25.5 milionë euro. Në takim do të kenë fjalë hyrëse ministri i Financave, Punës dhe Transfereve, Hekuran Murati, zëvendësambasadori gjerman në Kosovë, Matthias Conrad, kryeshefi ekzekutiv i KOSTT, Evetar Zeqiri.(Salla P38, ndërtesa e Qeverisë, ora 09:00)

Këshilli Gjyqësor i Kosovës mban mbledhjen e 318-të. (KGJK, ora 09:00)

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci mban konferencë përmbyllëse për media në të cilën do të shpalos të arriturat e deritanishme, zhvillimet, gjendjen aktuale, si dhe planet për vitin e ardhshëm. (Objekti i MBPZHR, ora 10:00.

Kuvendi Komunal i Rahovecit mban mbledhjen e 12-të. (KK Rahovec, ora 10:00)

Kuvendi Komunal në Drenas mban mbledhjen e rregullt. (Salla e Kuvendit të Komunës, ora 10:00)

Kryesuesja e Kuvendit Komunal të Prizrenit, Antigona Bytyqi mban mbledhjen me anëtarë të Komitetit për Politikë dhe Financa (KPF). (“Shtëpinë e Bardhë”, ora 10:00)

Komuna e Ferizjat mban tryezë me diasporën  me qëllim të informimit për mundësitë potenciale ekonomike qe ofron komuna e Ferizajt. (Hotel “Rubis” në Ferizaj, ora 10:00)

Kompania Rajonale Ujësjellësi "Mitrovica" Sh. A. mban konferencë për media. (Objekti administrativ  KRU "Mitrovica" në Suhodoll të Mitrovicës, ora 10:00)

Demokraci Plus (D+) mban konferencë për media. (Zyret e Demokraci Plus (D+), rruga Bajram Kelmendi, ora 10:00)

UNI - Universum International College laureon me çmim për Global Leadership, djalin e Presidentit turk Erdogan, Necmeddin Bilal Erdogan. (Kampusi Lipjan, ora 10:15)

Kryetari i Kryeqytetit, Përparim Rama, viziton fermerët në fshatrat, Drenoc, Barilevë dhe në Lebanë, të cilët janë përfitues të subvencioneve nga Kryeqyteti Prishtina, për lopë qumështore, serrë prej 5 ari dhe mekanizma bujqësore. (Ora 10:30)

Grupi Parlamentar i Lëvizjes Vetëvendosje mban konferencë për media. (Ndërtesën e Kuvendit, salla e Grupit Parlamentar, ora 11:00)

Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës dhe konferencë për media e kryeministrit Albin Kurti dhe zëvendëskryeministres dhe ministres së Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla Schëarz. (Ndërtesa e Qeverisë, ora 12:00)

Qendra e simulatorëve “Sim Race Kosova” mban event për fundvit. (Rruga e UÇK-së në Prishtinë, ora 18:00 – 22:00)

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,226
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024