Faturat e larta të rrymës, Abdixhiku: Paaftësia kushton
Lajme
Lexohet për: 1 min.
4 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, ka kritikuar Qeverinë Kurti për ngritjen e çmimit të energjisë elektrike dhe për faturat e larta që po paguajnë qytetarët për muajin dhjetor.

Ai ka shkruar se tarifat e energjisë elektrike, herën e fundit, janë rritur nga prilli i këtij viti. Sipas tij, para kësaj, ishin rritur edhe dy herë të tjera.

“Pra gjithsej 3 herë për 3 vjet. Gjendja e tanishme është produkt i mosnjohjes së realitetit qytetar në vend. Siç dhe thoshin vet, ‘qytetarët po shpenzojnë shumë sepse rryma është e lirë’. Do të gjejnë arsyetime; do të ju mbushin me ankesa, nga privatizimi e deri tek luftërat nëpër botë, por e vërteta e vetme është si më poshtë. Paaftësia kushton”, shkruan Abdixhiku.

https://kosovapress.com/qytetaret-ankohen-per-fryrje-te-faturave-elektrike-keds-i-e-mohon/
https://kosovapress.com/faturat-e-larta-tahiri-kryeministri-babadimer-shperndan-me-nje-dore-e-grabite-me-dy-duar/
Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,980
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024