Mbi 2,550,000 BGN të mbledhura si pjesë e fushatës bamirëse bullgare të Krishtlindjeve
Ballkani
Lexohet për: 2 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Më shumë se 2 550 000 BGN u dhuruan pas përfundimit të një shfaqjeje bamirësie të mbajtur të hënën në mbrëmje në Teatrin Kombëtar bullgar ‘Ivan Vazov’ si pjesë e nismës bullgare për mbledhjen e fondeve për Krishtlindje, tha të martën Sekretariati i shtypit i Presidentit.

Vazhdon edicioni i 21-të i Krishtlindjeve bullgare, i mbajtur nën kujdesin e kreut të shtetit bullgar. Këtë vit fushata është në mbështetje të kirurgjisë pediatrike. Që nga fillimi i fushatës, e cila u njoftua nga presidenti bullgar Rumen Radev në fund të nëntorit në Burgas (në Detin e Zi), rreth 250,000 mesazhe me tekst donacionesh janë dërguar në numrin 1117 dhe thirrje në numrin 0900 1117. Shuma e disponueshme në llogaritë bankare të donacioneve të nismës është 2,270,000 BGN dhe 30 000 BGN janë dhuruar përmes sistemit ePay.bg.

Në aktivitetin bamirës bullgar të Krishtlindjeve morën pjesë presidenti Rumen Radev dhe bashkëshortja e tij Desislava Radeva, përfaqësues të institucioneve shtetërore, diplomatë, donatorë, ambasadorë të fushatës, mjekë dhe fëmijë të mbështetur nga Krishtlindjet bullgare. Muzikantë të shquar bullgarë mbështetën nismën bamirëse për fëmijët në nevojë me pjesëmarrjen e tyre në koncert./BTA-KosovaPress

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
484
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024