Ngjarjet e datës 26 dhjetor
Ngjarje
Lexohet për: 2 min.
3 muaj më parë
Linku u kopjua

Instituti Hulumtues për Ekonomi dhe Financa (IHEF), mbanë konferencën e parë për media, ku do të flasin drejtori ekzekutiv i IHEF-it, Fehmi Mehmeti (ish-guvernator i BQK-së) dhe ekipi ekspertëve nga instituti. Tema e konferencës do të jetë ‘Prioritetet ekonomike të qeverisë për vitin 2024’. (IHEF, rruga ‘Luan Haradinaj’, hyrja 100, kati i 4, numër 11, ora 10:00)

Iniciativa për Progres (INPO), mbanë tryezë diskutimi ku do të prezentohet raporti me titull “Problemet endemike të tenderimit dhe menaxhimit të kontratave”. Raporti është rezultat i monitorimit të 20 Komunave të Republikës së Kosovës. (Hotel Emerald, në Prishtinë, ora 10:00-12:00)

Grupi Parlamentar i Partisë Demokratike të Kosovës, do të dorëzojë edhe një lëndë tjetër për vlerësim në Gjykatën Kushtetuese. (Ora 10:30)

Mbahet ceremonia e përurimit të Fabrikës së Përpunimit të Ujit në fshatin Dimcë të Hanit të Elezit. (Ora 10:30)

Institucioni i Avokatit të Popullit organizon konferencën e fundvitit me media. (Zyra qendrore të IAP-së në Prishtinë, kati i 4, salla e takimeve, ora 11:00)

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi mban konferencë për media lidhur me punën një vjeçare, arritjet dhe sfidat e Komunës së Rahovecit. (Salla e mbledhjeve në Komunën e Rahovecit, ora 11:00)

Gjenerali Kudusi Lame viziton Plus Market në Ferizaj, ku do të njoftohet nga afër me marketin që bojkoton produktet serbe dhe me Fabrikën e Veglave “PLUS”. Gjenerali do pritet me një performancë nga ansambli Kastriotët dhe mysafirë të shumtë. (Ora 12:00)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024