Meloni u thotë trupave që gjenden jashtë vendit se 2024-ta do të jetë viti i krenarisë
Bota
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Kryeministrja Giorgia Meloni tha të shtunën se shpreson se 2024 do të jetë një vit krenarie për Italinë teksa iu drejtua trupave të vendit të vendosura jashtë vendit përmes video-konferencës përpara Krishtlindjeve.

"Dua të them faleminderit për të gjithë personelin ushtarak të angazhuar në misione jashtë vendit," tha kryeministrja, së cilës i është dashur të anulojë ose shtyjë angazhimet e saj gjatë ditëve të fundit për shkak se nuk ndihej mirë.

“Unë duhej të isha në Liban (sot) në këtë kohë veçanërisht të ndjeshme.

Për fat të keq, gripi më kapi, por e konsideroj udhëtimin vetëm të shtyrë”.

Ajo falënderoi trupat personalisht dhe në emër të qeverisë dhe të gjithë Italisë për “sakrificat” e tyre.

“Shpresa është që viti 2024 të jetë një vit krenarie për kombin tonë”, tha ajo. /ANSA

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024