Dhuratat perfekte për çdo anëtar të familjes
Marketing
Lexohet për: 5 min.
2 muaj më parë
Linku u kopjua

Festat e fundvitit po trokasin dhe shumë prej nesh janë në kërkim të dhuratës perfekte për një familjar ose një mik, apo edhe për veten. Kush nuk do të donte një pajisje të re teknologjike si dhuratë? Më poshtë po ju japim disa sugjerime nga risitë më të fundit të Samsung.

Gjenerata e pestë e pajisjeve të palosshme Galaxy: Galaxy Z Flip5 dhe Galaxy Z Fold5 janë pajisjet e radhës të pakrahasueshme të palosshme që zhbllokojnë aftësi të jashtëzakonshme të kamerës e shumë opsioneve të tjera të telefonave inteligjentë. Me performancë të fortë dhe një bateri të optimizuar të mundësuar nga procesori më i fundit, seria Samsung Galaxy Z transformon atë që është e mundur të bësh me një smartphone - të hapur ose të mbyllur.Me një nga këto pajisje mund të kryeni në mënyrë të pandërprerë disa detyra njëkohësisht. Por më e rëndësishmja është të shprehurit të vetvetes. Me një dritare të re Flex Window, 3,78 herë më e madhe se gjenerata e mëparshme, me një gamë të gjerë aftësish ekzistuese dhe të reja, i mbyllur, Galaxy Z Flip5 apo Galaxy Z Fold5 janë më të përdorshëm se kurrë më parë. Nga Flex Window, aksesoni shpejt dhe pa mundim informacione të dobishme dhe mund të bëni një sërë veprimesh, kryerje telefonatash, përgjigje mesazhesh, kontrolli i playlistët etj. Këto pajisje ofrojnë produktivitet të fuqishëm në një ekran të madh dhe u mundësojnë përdoruesve të kryejnë detyra të rëndësishme nga kudo, por për këdo që ështëpak më i varur nga ekrani më i madh, tre modelet, Galaxy Tab S9, Tab S9+ dhe Tab S9 Ultra kryesojnë në kategorinë e tabletëve, duke ofruar përvoja për përdoruesit në një dizajn të plotë premium.

Me bateri të optimizuar, ekran që siguron një përvojë kinematografike përmes tingujve dhe imazhit, këto tabletë janë krijuar për të frymëzuar produktivitetin spontan si dhe për të rritur kreativitetin. Seria Galaxy Tab S9 është mjaft inspiruese për portofolet krijuese me aplikacione të reja dhe të përmirësuara për çdo pasion personal. Çdo pajisje premium Galaxy Tab S9 vjen së bashku me një mjet që përdoruesit e tabletëve e preferojnë shumë: lapsin Galaxy S. Duke ofruar një përvojë të ngjashme me stilolapsin në letër, seritë Galaxy Tab S9 dhe S Pen tani janë të dy të vlerësuarat me IP68 për rezistencë ndaj ujit dhe pluhurit, duke ju dhënë më shumë mundësi përdoruesve shprehin idetë e tyre. Ekranet zhytëse të serisë Galaxy Tab S9 janë sfondi ideal për çdo projekt. Me Multi Window, deri në tre aplikacione mund të shfaqen si një rrjet i organizuar i dritareve lehtësisht të rregullueshme. Bëni kërkime në një shfletues, referojuni një imazhi nga Galeria Samsung dhe skiconi idetë në Samsung Notes, të gjitha njëkohësisht në një pamje. Ose me pamjet Pop-Up, aplikacionet mund të shikohen si dritare lundruese ndërkohë që shfaqin ende ekranin e plotë bazë.

Me përvojën e veçantë të pajisjes, seria Galaxy Tab S9 gjithashtu integrohet pa probleme në ekosistemin Galaxy. Përdorimi i mjeteve krijuese është i thjeshtë kur tabletët Galaxy Tab S9 janë të lidhur me pajisje të tjera. Për t'u përshtatur me përvojat premium të softuerit, hardueri i serisë Galaxy Tab S9 përmban karakteristika ikonike të dizajnit Galaxy nga telefonat inteligjentë të serisë Galaxy S, siç është e njëjta strukturë e mrekullueshme e kamerës.

Dhe për t'i dhënë një prekje plot stil dhe klas, portofolit të pajisjeve tuaja të plotëfuqishme, duhet të bëni tuajin pajisjet unike, si ora Galaxy Watch6 dhe Galaxy Buds FE. Galaxy Watch6 është pajisja që nuk tregon vetëm orën, por ju dikton zakone më të shëndetshme, do të ndryshojë stilin e jetës suaj dhe do t'ju afrojë drejt zgjedhjeve më të zgjuara. Nga gjumi, stërvitja, tek të dhënat mbi vlerat ushqyese, Samsung po ofron mënyra të reja dhe të përshtatshme për të ndihmuar përdoruesit të kuptojnë dhe të ndërmarrin veprime për një shëndet dhe mirëqenie më të mirë, çdo ditë dhe çdo natë. Ndërkohë, nëse doni të zhyteni në tingujt e qartë dhe të harroni realitetin, Galaxy Buds FE janë pajisjet që ju nevojiten. Me bateri që zgjat deri në 30 orë, këto kufje do t’ju shoqërojnë në të gjitha aktivitet tuaja të përditshme, duke iu përshtatur çdo stil jetese.

Ka shumë arsye për t'i thënë “faleminderit” personave që i doni për gjithçka që ju kanë dhënë në vitin që po lëmë pas. Bëjeni këtë në mënyrën e duhur, me pajisjet frymëzuese dhe të mahnitshme të Samsung. Për më shumë informacion rreth pajisjeve më të reja nga Samsung, vizitoni link-un.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024