Më të mirët e vitit 2023, Drilon Hajrizi dhe Arbnore Përquku marrin çmimet
Sport
Lexohet për: 2 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Federata e Basketbollit e Kosovës organizoi sonte ceremoninë e Laureatëve të Vitit 2023, ku u zgjodhën më të mirët e këtij viti në basketboll si dhe u nderuan edhe ata që kanë kontribuar për sportin e basketbollit.

Çmimet kryesore, basketbollisti dhe basketbollistja më e mirë e vitit shkuan për Drilon Hajrizin e KB Trepçës dhe Arbnore Përqukun e KB Bashkimit, raporton KosovaPress.

Me këtë rast, për mediat foli kryetari i Federatës së Basketbollit të Kosovës, Arben Fetahu i cili vitin që po e lëmë pas e cilësoi si vitin më të mirë për basketbollin e Kosovës.

Ndërkaq, kryetari i FBK-së, Fetahu zbuloi edhe logon e Superligës së Femrave, si dhe identitetin e ri në basketbollin femëror.

Më poshtë mund të gjeni çmimet e ndara në ceremoninë e sotme nga FBK-ja.

Çmimi për veteranët e basketbollit

Masar Nixha

Resmije Juniku

Çmimi për punëtorin më të dalluar të vitit

Kryetari i KB Vëllaznimit, Ideal Bakija

Çmimi për gjyqtarin më të mirë të vitit 

Xhelal Mumini

Çmimi i publikut - çmimi i basketbollistit më të dashur për publikun

Drilon Hajrizi 

Elektra Zykajt

Çmimi i shpresave të vitit

Basketbollistes së KB Prishtina - Malvina Haziri 

Basketbollistit të GBA Lions - Jon Ismajlit 

Çmimi për trajnerin më të mirë të vitit

Dritëro Sefaja - Përzgjedhës i përfaqësueses U20 te meshkujt 

Çmimi i klubit më të mirë

KB Peja - meshkujt 

KB Bashkimi - femrat

TOP 5 - Femrat

Astera Tuhina (Washington Cougars)

Aulona Muhadri (Kapitenia e KB Bashkimit)

Elektra Zykaj (Kapitenia e KB Prishtinës)

Vanesa Bojku (Kapitenia e KB Penzës)

Arbnore Përquku (KB Bashkimi)

Top 5 - Meshkujt

Arian Qallaku (KB Peja)

Arti Hajdari (KB Peja, KB Prishtina, KB Proton Cable Prizreni)

Gëzim Morina (Kapiteni i KB Golden Eagle Ylli)

Dardan Berisha (Kapiteni i Sigal Prishtinës)

Drilon Hajrizi (KB Trepça)

Basketbollisti më i mire i vitit 2023

Drilon Hajrizi

Basketbollistja më e mirë e vitit 2023

Arbnore Përquku /KosovaPress/

Lajmi i plotë në sistemin me parapagim.

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,982
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024