Specialja ua vazhdon paraburgimin Thaçit dhe Veselit
Lajme
Lexohet për: 2 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Dy ish-krerëve të UÇK-së, Hashim Thaçit dhe Kadri Veselit, iu është vazhduar masa e paraburgimit nga Gjykata Speciale.

Vendimi është marrë nga kryetari i Trupit Gjykues, Charles Smith, për dy ish-krerët shtetërorë.

Ndonëse Paneli ka thënë se se Thaçi e Veseli nuk ka prova të mjaftueshme se mund t’i ikin drejtësisë, ekziston rreziku që ata ta pengojnë atë.

Në parashtresën e publikuar thuhet se mbrojtja ka mundësi ta apelojë vendimin jo më larg sesa 4 janari i vitit të ardhshëm.

https://repository.scp-ks.org/?lang=sqi&icc_filters[text_search]=periodic&icc_filters[accused_name]=_all&icc_filters[case_name]=_all&icc_filters[case_number]=KSC-BC-2020-06&icc_filters[language_short]=_all&icc_filters[date_range_from]=15/11/2023&icc_filters[date_range_to]=&icc_filters[record_type_short]=stl_filing&icc_filters[filing_court_level]=bc&icc_filters[filing_under_rule][]=Law/Art+41&icc_filters[filing_number]=&icc_filters[filing_type][]=Decision&icc_filters[filing_type][]=Order&icc_filters[filing_type][]=Other&icc_filters[filing_submitter]=_all&icc_filters[sort_order]=_sort_date_newest

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
139
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024