Papa Françesku mbush 87-vjeç
Bota
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Papa Françesku mbushi 87 vjeç sot dhe festoi me rreth 200 familje gjatë festës vjetore të datëlindjes së organizuar në Vatikan nga Dispanseri Pediatrik Santa Marta që ofron mbështetje për nënat dhe fëmijët në vështirësi.

Sipas traditës që nga datëlindja e parë e Françeskut si papë në vitin 2013, festimi përfshinte këngë dhe vallëzim nga fëmijët dhe një shfaqje të shkurtër cirku të ndjekur nga një rostiçeri dhe tortë përpara lutjes dhe bekimit të Engjëllit.

Urimet për datëlindjen e Papa Françeskut nuk munguan nga kryeministrja Giorgia Meloni, kryetarët e Senatit dhe Dhomës së Përfaqësuesve Ignazio La Russa dhe Luciano Fontana, zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm Antonio Tajani, kryesia e Konferencës së Ipeshkvijve italianë dhe Dioqeza e Romës. /ANSA

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024