Haradinaj: Sukseset e xhudistëve tanë janë pasuri kombëtare
Sport
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Kosova sot fitoi plot katër medalje në Kampionatin e Hapur Evropian të xhudos që u mbajt në Prishtinë.

Akil Gjakova u stolis me medaljen e artë, kurse të bronztën e fituan Distria Krasniqi, Nora Gjakova dhe Dardan Cena, raporton KosovaPress.

Me këtë rast, ka reaguar edhe kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, i cili tha se Kosova e ka ndritur arenën ndërkombëtare falë xhudistëve tanë, të cilët i konsideroi pasuri kombëtare.

“Xhudoja vazhdon të jetë sporti më kulminant në vend. Kosova ka ndritur në arenën ndërkombëtare falë xhudistëve tanë të talentuar, të cilët kanë sjellë triumfe të njëpasnjëshme për vendin tonë.

Sukseset e xhudistëve tanë janë pasuri kombëtare, dhe kjo meritë shkon te mjeshtri i madh Toni Kuka dhe familja e tij”, shkroi Haradinaj në “Facebook”.

A duhet të testohen mësimdhënësit?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
252
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024