​Rohde: Gjermania do të mbështesë Kosovën në adresimin e sfidave klimatike
Lajme
Lexohet për: 1 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Presidentja Vjosa Osmani ka pritur sot në takim ambasadorin e Gjermanisë në Prishtinë, Jörn Rohde, me të cilin ka biseduar mbi pjesëmarrjen e Kosovës në samitin e klimës COP28 në Dubai.

Në një postim të Presidencës së Kosovës në Facebook thuhet se ambasadori Rohde shprehu gatishmërinë e Gjermanisë për të vazhduar mbështetjen për Kosovën në arritjen e objektivave që kontribuojnë në adresimin e sfidave klimatike në vend.

Osmani dhe Rohde diskutuan edhe mbi zhvillimet e fundit në vend dhe u mundësitë e thellimit të mëtejmë të bashkëpunimit ndërmjet dy shteteve.

Osmani takoi Hovenier, diskutojnë mbi avancimin e bashkëpunimit Kosovë-SHBA - KosovaPress

A do te jetë qeveria e ardhshme VV-PDK?
Po
Jo
Nuk e di
Voto
141
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024