MSN: Shqipëria mes vendeve më spektakolare në botë
Turizem
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Një botë larg… Megjithëse mund të jetë e vështirë të bësh pushime këto ditë pa turma bashkëudhëtarësh që lëvizin rreth teje, ka ende disa vende jashtëzakonisht të largëta dhe të pacenuara për të eksploruar, sipas një artikulli të botuar në “MSN Travel”.

Nga luginat mahnitëse të Shqipërisë deri në gjiret e pasura me kafshë të egra të Antarktidës.

Shqipëria është renditur mes 28 vendeve të pacënuara dhe spektakolare të Tokës të cilat premtojnë një udhëtim të paharrueshëm për çdo vizitorë.

Shqipëria

Shqipëria është një vend jashtëzakonisht i bukur në Evropën Juglindore.

Ajo ka një vijë bregdetare verbuese dhe reliev të thyer.

Dhe për momentin, pikat më të bukura turistike janë, liqeni marramendës i Komanit, lugina piktoreske e largët e Valbonës dhe qyteti i Beratit, pjesë e Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s, transmeton ATSh.

Një qytet i mrekullueshëm i përjetshëm në Shqipërinë qendrore ku shtëpitë osmane të rreshtuara në shpatin e kodrës nën kështjellën e shekullit të XIV, kanë mbetur të paprekura.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024