Përfundon ëndrra evropiane për Ballkanin
Sport
Lexohet për: 1 min.
7 muaj më parë
Linku u kopjua

Ka përfunduar ndeshja e fundit e fazës së grupeve të Ligës së Konferencës për Ballkanin, e me gjithë të edhe ëndrra për kualifikim tutje.

Dinamo Zagrebi e ka mposhtur 3:0 Ballkanin, kështu duke ia shuar ëndrrën kampionit kosovar për kualifikim tutje në Ligën e Konferencës, raporton KosovaPress.

Golat për gjigantin kroat i shënuan Dino Peric (minuta e 69’) dhe Bruno Petkovic (minuta e 72’ dhe 77’).

Me këtë fitore, Dinamo Zagrebi ngjitet në kuotën e nëntë pikëve në vendin e dytë në Grupin C, krahas Ballkanit që e mbyll aventurën evropiane në vendin e katërt me katër pikë.

Rezultati final i ndeshjes, 3:0 në favor të Dinamo Zagrebit.

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024