​Lajmërohet basketbollisti ‘i zhdukur’ i Pejës
Sport
Lexohet për: 2 min.
5 muaj më parë
Linku u kopjua

Jacob Calloëay ishte basketbollisti që tri javë më parë u largua nga klubi i basketbollit Peja pa e njoftuar askënd, madje as pa u përshëndetur me bashkëlojtarët.

Largimi e tij Kb Peja e kishte cilësuar si të çuditshëm dhe të pa arsyeshëm si dhe shkelje të kontratës ndërmjet palëve.

Por, tashmë basketbolklisti në fjalë është rikthyer të flas për atë që ndodhi, duke i kërkuar falje klubit pejan për atë që ka ndodhur.

KB Peja ka publikuar mesazhin e tij në të cilin thuhet:

"Të dashur tifozë të KB Peja,

Dua t'iu kërkoj falje për mënyrën se si ndodhën gjërat me largimin tim, u largova vet dhe ishte vendimi im.

Reagova më shumë se ç'duhej ndaj disa gjërave që ndodhën dhe duke bërë këtë gjë i lash trajner dhe lojtarët e KB Pejës në pozitë të vështirë.

Pranova disa këshilla të dëmshme nga njerëz të caktuar, dhe tani them që do doja t'i kontrolloja gjërat në mënyrë më të mirë.

Nuk dua asgjë tjetër pos më të mirën për ekipin, trajnerët, lojtarët dhe tifozët. Ne jemi afër të arrijmë marrëveshje.

Faleminderit tifozë KB Peja për mbështetjen tuaj dhe iu kërkoj falje për veprimet e mia."

Kush do ti fitojë zgjedhjet në Kosovë?
VV
PDK
LDK
AAK-Nisma
Lista GUXO
Nuk e di
Voto
1,983
Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024