Goli i çmendur i Di Marias nga korneri
Sport
Lexohet për: 1 min.
6 muaj më parë
Linku u kopjua

Benfica e mposhti mbrëmë 3:1 skuadrën e RB Salzburgut, për të përfunduar në vendin e tretë në grup në Ligën e Kampionëve, pozitë kjo e cila ia siguroi skuadrës portugeze Ligën e Evropës.

Ndër golashënuesit e Benficas në këtë ndeshje ishte edhe ylli argjentinas Angel Di Maria, raporton KosovaPress.

Di Maria nuk shënoi çfarëdo goli, por shënoi një super gol.

Di Maria i dhuroi epërsinë Benficas me një gol direkt nga korneri.

Golin e tij e gjeni më poshtë.

(1) Indonesia Albiceleste on X: "A spectacular goal from a direct corner kick ? Angel Di Maria ??? https://t.co/6zaMhZfwme" / X (twitter.com)

Kjo webfaqe mirëmbahet dhe menaxhohet nga Agjencia e Lajmeve KosovaPress. KosovaPress mban të drejtat e rezervuara me copyright sipas dispozitave ligjore për të drejtat e autorit dhe pronës intelektuale. Përdorimi, modifikimi dhe shpërndarja për qëllime komerciale pa marrëveshje me KosovaPress, ndalohet rreptësisht.
Ky aplikacion uebsajti është zhvilluar me mbështetjen e #SustainMedia Programme, i bashkëfinancuar nga Bashkimi Evropian dhe Qeveria Gjermane, ndësa implementohet nga GIZ, DW Akademie dhe Internews. Përmbajtja e tij është përgjegjësi vetëm e KosovaPress dhe nuk pasqyron domosdoshmërisht pikëpamjet e BE-së apo të Qeverisë Gjermane.
Të gjitha të drejtat e rezervuara nga A.P.L. KosovaPress © 2002-2024